X
تبلیغات
رایتل
با حضور گسترده مردم و نماینده ولی فقیه
زائران جان‌باخته در حادثه گازگرفتگی مشهد در بهشت‌آباد اهواز آرام گرفتند 

خبرگزاری فارس: زائران جان‌باخته در حادثه گازگرفتگی مشهد در بهشت‌آباد اهواز آرام گرفتند آیین تشییع پیکر زائران جان‌باخته در حادثه گازگرفتگی مشهد که در شب شهادت حضرت امام رضا (ع) جان باخته بودند با حضور گسترده مردم و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان برگزار شد.

 این آیین از مسجد حضرت موسی‌بن جعفر(ع) کوی 15 خرداد واقع در ابتدای خیابان انقلاب (کمپلو) برگزار شد و مردم اهواز با این عزیزان، برای آخرین بار وداع کردند.

مردم اهواز با نواهای یا زهرا یا زهرا، لبیک یا حسین، یا حسین یا حسین و یا امام رضا پیکر این جان باختگان را بر دستان خود بدرقه کردند.

پس از تشییع در کوی 15 خرداد پیکرهای این سه جوان اهوازی به بهشت آباد اهواز منتقل شد تا پس از اقامه نماز به خاک سپرده شوند.

*دلجویی از خانواده‌های داغدار

عده زیادی از مردم اهواز از ساعات اولیه صبح در بهشت آباد اهواز حاضر شدند تا بتوانند در مراسم تشییع این سه بسیجی نخبه حضور یابند.

تابوت حامل پیکرهای سه جوان اهوازی در حالی که پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی را گراگرد آن پیچیده شده بود در میان خیل مردم عزادار قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین سید لطف‌الله سپهر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، آیت الله محسن حیدری امام جمعه موقت اهواز و حجت‌الاسلام‌والمسلین میراحمدرضا حاجتی مدیرحوزه‌های علمیه خوزستان خانواده‌های داغدار را مورد تفقد قرار دادند و از آنها دلجویی کردند.

آیت‌الله جزایری: اینها شهید شده‌اند

نماینده ولی فقیه در خوزستان در میان مردم حضور یافت و از خانواده های داغدار دلجویی کرد.

آیت الله سیدمحمدی علی موسوی جزایری در بیانات کوتاهی خطاب به پدران داغدار این عزیزان گفت: خدا به همه بازماندگان صبر عنایت کند، مرگ حق است و این عزیزان هم در این راه شهید شده‌اند.

آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایزی نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز و آیت الله سید علی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری  بر پیکر این سه جوان نماز اقامه کردند.

آرامش در قطعه دو بهشت آباد

پس از آن هزاران تن از شهروندان خوزستانی پیکر مجتبی خدادانژاد، علیرضا بحرکانی و مصطفی حیدری از بسیجیان مسجد حضرت موسی بن جعفر (ع) و از اساتید طرح صالحین کشور را بر دستان خود تشییع کردند.

ازدحام جمعیت به حدی زیاد بود که تشییع پیکرها به کندی انجام می‌شد.

گروه موزیک سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان پیشاپیش جمعیت مارش عزا می‌نواختند و جمعیت مشایعت کننده هم با الله اکبر گویان پیکر عزیزان خود را تشییع کردند.

با دشواری زیادی به علت ازدحام جمعیت پیکرهای مطهر در درون مزارها قرار می‌گیرد و پس از آن زیارت پرفیض عاشورا توسط یکی از مداحان زمزمه شد.

پیکر این جوانان اهوازی در قطعه دو بهشت آباد اهواز آرام گرفت و داغ عروجشان تا ابد بر دل خانواده‌ها و دوستانشان باقی خواهد ماند.

پیکر رضا جلالی با حضور امت شهید پرور و بسیجیان نیز قرار است بعد از ظهر امروز از مسجد حضرت موسی ابن جعفر (ع) به سمت بهشت آباد سید هادی در جاده حمیدیه تشییع شود.

وداع با زائران امام رضا (ع)

همچنین مراسم وداع با جوانان اهوازی زائر حضرت علی‌بن موسی الرضا (ع) با حضور گسترده مردم و خانواده‌هایشان شب گذشته برگزار شد.

این آیین با حضور پرشور خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر، بسیجیان، جمع زیادی از اقشار مختلف مردم و خانواده‌های این چهار زائر برگزار شد.

در این مراسم که در مسجد حضرت موسی‌بن جعفر(ع) کوی 15 خرداد واقع در ابتدای خیابان انقلاب (کمپلو) برگزار شد حاج ابراهیم ثنایی از مداحان و حماسه سرایان خوزستانی به مرثیه سرایی و نوحه خوانی پرداخت و حاضران در سوگ اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از دیدگان خود اشک جاری کردند.

هر ساله زایر امام رضا (ع) می‌شدند

این چهار جوان اهوازی بر اساس سنت هر ساله خود، همزمان با ایام سوگواری اهل بیت در روزهای آخر ماه صفر به مشهد مقدس سفر کرده بودند تا روز شهادت امام رضا(ع) را در حرم نورانی آن حضرت به عزاداری بپردازند.

این افراد به نام‌های رضا جلالی 31 ساله، مجتبی خدادادنژاد 26 ساله، مصطفی حیدری 26 ساله و علیرضا بجرکانی 26 ساله، مصادف با شب شهادت جانسوز حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) در یکی از هتل‌های شهر مشهد به هنگام خواب دچار گازگرفتگی می‌شوند و جان خود را از دست می‌دهند.

یکی دیگر از اعضای این گروه به نام اصغر فرخی که دچار گازگرفتگی شده نیز هم اکنون در حالت کما در یکی از بیمارستان‌های شهرستان مشهد بستری است.

این جوانان از اعضای فعال بسیج دانشجویی و موسسه اسوه صدیقین بودند که به عنوان مربی در نقاط مختلف کشور در طرح شجره طیبه صالحین نیروی مقاومت بسیج تدریس می‌کردند.